P A R T N E R Z Y

KONFERENCJA

Na przestrzeni ostatnich dwóch latach diametralnie zmieniła się sytuacja dłużników w Polsce. Ustawodawca złagodził przepisy dotyczące przedawnienia względem osób zadłużonych i podarował rodzinom wielodzietnym 500 zł na każde dziecko. Mogłoby się wydawać, że te zmiany wpłyną pozytywnie na rynek wierzytelności i osoby zadłużone chętniej spłacą swoje zobowiązania. Wszystkie dane wskazują jednak, że dodatkowe pieniądze są raczej konsumowane niż odkładane czy przeznaczone na spłatę zaległych zobowiązań. Prof. Robert Gwiazdowski przeprowadzi analizę ekonomiczną i opowie o sytuacji ekonomicznej Polaków i ich skłonności do spłaty zobowiązań w korelacji z danymi z gospodarki. Ważnym aspektem dla branży windykacyjnej jest także zmiana międzynarodowych standardów rachunkowości co zupełnie zmieni sytuację na rynku sprzedaży wierzytelności. Skupimy się na nowych technologiach, które przy masowej windykacji i zmianach dotyczących ochrony danych osobowych mają ogromne znaczenie dla efektywności działań i ich zgodności z prawem. Nie zabraknie ciekawych mówców, paneli dyskusyjnych i możliwości do zadawania pytań i zabrania głosu w słusznej sprawie.

Zapraszamy do uczestnictwa w III już edycji konferencji Windykacja Masowa 2018!

PRELEGENCI

centrum-adama-smitha

Prof. Robert Gwiazdowski – Przewodniczący Rady Centrum im. Adama Smitha

Prawnik, komentator gospodarczy, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, doktor habilitowany nauk prawnych. Wykładowca Uczelni Łazarskiego. Adwokat w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył XVIII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Warszawie (1979), a następnie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie w 1984 ukończył studia z wyróżnieniem. W okresie stanu wojennego był przewodniczącym samorządu studentów.

Został pracownikiem naukowym Instytutu Nauk o Państwie i Prawie UW ze specjalizacją w zakresie historii myśli politycznej i prawnej. W 1994 na tym samym wydziale obronił pracę doktorską z zakresu nauk prawnych pt. Milton Friedman i Russell Kirk a style politycznego myślenia w amerykańskiej filozofii konserwatywnej. Szef Komisji Podatkowej Centrum im. Adama Smitha oraz arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Ponadto prowadzi własną działalność w zakresie doradztwa ekonomiczno-prawnego. Od 28 lutego 2006 do września 2007 jako przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej był Prezesem Rady Nadzorczej ZUS.

Często udziela komentarzy na tematy społeczno-gospodarcze w prasie, radiu i telewizji. Gości także w programie TVP o tematyce gospodarczej Plus Minus oraz w programie Bilans, nadawanym w TVN24.

centrum-adama-smitha
grant-thornton

Marcin Wojtkowiak, Senior Manager

Senior menedżer w Departamencie Audytu Grant Thornton. Specjalizuje się w badaniach jednostkowych oraz skonsolidowanych sprawozdań finansowych, weryfikacji sprawozdań finansowych pod kątem zgodności z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości oraz ocenie planów połączeń i przekształceń spółek handlowych. Pracuje przy pracach audytorskich w procesie oferty publicznej, konsultacjach przy tworzeniu polityki rachunkowości, badaniach planów przekształceń spółek. Wielu jego klientów to firmy z branży usług finansowych, w tym spółki zajmujące się obsługą wierzytelności.

 

gekko

Borys Sadowski, Gekko

Ekspert w zakresie praktycznego stosowania ekonomii behawioralnej. Specjalizuje się w psychologii windykacji.

Dyrektor Zarządzający w firmie GEKKO Collections, która od 2003r. jest liderem rynku edukacji windykacyjnej w Polsce. Nadzoruje w GEKKO projekty krajowe oraz odpowiada bezpośrednio za ekspansję międzynarodową. Równolegle pełni funkcję Dyrektora Działu Badań w Fundacji Instytut Windykacji.

Autorytet w zakresie praktycznej psychologii perswazji oraz negocjacji w obszarze odzyskiwania należności.

Jest zwolennikiem i propagatorem idei etycznej windykacji. Autor Manifestu Etycznej Windykacji oraz twórca metody pozwalającej na szybkie przestawienie działów odzyskujących należności na windykację prokliencką.

Osobiście przeanalizował ponad 30.000 rozmów windykacyjnych z różnych branż. Dzięki temu stworzył wiarygodne profile psychologiczne osób opóźniających płatności oraz system scenariuszy i algorytmów zwiększający skuteczność windykacji. Zaprojektował także serię unikalnych badań naukowych dotyczących windykacji dla Instytutu Windykacji i wraz z zespołem ekspertów dokonał analizy ich wyników. Autor metody treningowej GEKKO uznawanej za najlepszy w Polsce system szkolenia windykatorów.

Najbardziej doświadczony trener w branży windykacyjnej. Pomagał zwiększać skuteczność i motywację windykatorów m.in w:

ACCENTURE, HEINEKEN, COCA COLA, T-MOBILE, SIEMENS, VOLVO, PROVIDENT, VIVUS, POLKOMTEL, POLSAT CYFROWY, ALIOR BANK BZ WBK, BGŻ BNP PARIBAS, CREDIT AGRICOLE, EUROBANK, GETIN BANK, IDEA BANK, ING BANK ŚLĄSKI, PKO BP, RAIFFEISEN, AXA, LIBERTY DIRECT, DPD, RUCH, DPD, ENEA, ENERGA, EFL, HOME BROKER, KRUK, INTRUM JUSTITIA, KREDYT INKASO, BEST, ULTIMO, ŻABKA, ŻYWIEC.

gekko
focus

Tomasz Paprocki, Dyrektor Sprzedaży Focus Telecom Polska

Związany z rynkiem telekomunikacyjnym od 14 lat. W Focus Telecom Polska odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój produktów korporacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem systemu wielokanałowej komunikacji – Focus Contact Center. Ekspert rynku call / contact center w Polsce, wielokrotnie cytowany w mediach. Prelegent konferencji i kongresów branżowych oraz jeden z autorów FocusBloga, poświęconego szeroko pojętej tematyce IT i systemów komunikacyjnych. Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Ekspert odpowiada na pytania dotyczące zarządzania sprzedażą, innowacyjnych narzędzi usprawniających sprzedaż oraz obsługę klienta oraz rynku call / contact center.

ipp managmenet

Piotr Kostarski, Członek Zarządu IPP Management

Doświadczenie w dziedzinie finansów zdobywał świadcząc usługi dla grupy PZU, zaś w obszarze restrukturyzacji i windykacji prowadził postępo-wania m. in. dla Plus Bank S.A.. Bierze również czynny udział w postępowaniach restruktu-ryzacyjnych po stronie klienta w obszarze strategii oraz budowy struktur prawno-finansowych. Ekspert w dziedzinie obrotu wierzytelnościami masowymi, świadczący usługi m. in. w Polsce, Hiszpanii, Portugalii oraz Meksyku, współtwórca platformy do obrotu wierzytelnościami masowymi www.investtool.pl.

ipp managmenet
rk-legal

Jan Prasałek

 

Ekspert ds. prawnych w kancelarii RK Legal (Rączkowski, Kwieciński Adwokaci). Odpowiada za obsługę prawną banków i innych instytucji finansowych. Specjalizuje się w postępowaniu cywilnym, egzekucyjnym i upadłościowym, wspierając klientów m.in. przy prowadzeniu spornych postępowań cywilnych i tworzeniu opinii prawnych oraz procedur obsługi spraw. Autor licznych publikacji w czasopismach naukowych i branżowych, związanych z tematyką prawa cywilnego i bankowego. Uczestnik Prawniczego Seminarium Doktorskiego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie pod opieką naukową dr hab. Wojciecha Góralczyka przygotowuję pracę pod tytułem „Bankowy tytuł egzekucyjny jako przykład uzasadnionego uprzywilejowania banków, w zakresie sądowego dochodzenia roszczeń”.

 

 

rk-legal

Michał Rączkowski

Adwokat, Partner Zarządzający kancelarii RK Legal (Rączkowski, Kwieciński Adwokaci), specjalista z zakresu prawa cywilnego i postępowań sądowych. W kancelarii koordynuje współpracę z instytucjami finansowymi w zakresie obsługi aktywów wierzytelnościowych B2C. Od 10 lat zarządza kancelarią RK Legal, świadczącą usługi prawne dla biznesu. Kancelaria, której zespół liczy dziś ponad 140 osób, na przestrzeni lat połączyła rzetelną obsługę prawną z ofertą wsparcia podatkowego, księgowego i zarządzania wierzytelnościami. Dzięki temu może profesjonalnie doradzać przedsiębiorcom w kluczowych aspektach prowadzonej działalności. Kancelaria jest członkiem Euro Collect Net Lawyers, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych i Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami. W RK Legal od 2009 r. działa Pion Zarządzania Wierzytelnościami (wcześniej pod marką RKL), wyspecjalizowany w obsłudze aktywów wierzytelnościowych B2C oraz należności korporacyjnych B2B, także na rynkach zagranicznych. Kancelaria posiada licencję KNF na zarządzanie funduszami sekuryzytacyjnymi. Michał Rączkowski był członkiem Rady Programowej konferencji April Consumer Credit Days oraz Banking Forum. Od wielu lat zasiada w radach nadzorczych spółek handlowych. Swoim doświadczeniem dzieli się z Państwem w trakcie licznych konferencji branżowych i szkoleń.

 

rk-legal
expert

Joanna Kwaśniewicz, Niezależna expert

 

Niezależna ekspert i konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze fraud management w sektorze leasingu. Absolwentka Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, przez 19 lat (do 2016) związana z Europejskim Funduszem Leasingowym S.A, gdzie m.in. tworzyła i aktywnie wdrażała politykę antyfraudową. Entuzjastka podejścia prewencyjnego, zajmuje się badaniem schematów i oceną ryzyka fraudów dla klienta, analizuje, a następnie opracowuje skuteczne rozwiązania wraz z planem wdrożenia. Prowadzi również szkolenia w dziedzinie strategii antyfraudowej. W wolnych chwilach szaleje ze sztangą.

 

 

vsoft

Łukasz Gawroński, Key Account Manager VSoft S.A.

Manager z kilkuletnim doświadczeniem w branży finansowej. Na co dzień wspiera firmy w zakresie zwiększania efektywności pracy poprzez dobór dedykowanych narzędzi informatycznych. Brał udział w wielu projektach mających na celu optymalizację procesów i zwiększenie skuteczności w działach windykacji. W VSoft S.A. odpowiada za kontakty z kluczowymi Klientami z sektora finansowego: bankami, firmami ubezpieczeniowymi i windykacyjnymi.

 

vsoft
hapipozyczki

Malwina Michalska, IPF Polska Koordynator Działu Windykacji

Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie windykacji. Od 3 lat związana z marką hapipożyczki, gdzie od podstaw stworzyła dział windykacji. Obecnie, poza zarządzaniem działaniami windykacyjnymi, zajmuje się testowaniem nowych technologii oraz budowaniem relacji z partnerami. Brała czynny udział w projekcie Index hapipraktyk, którego celem jest upowszechnienie wiedzy Polaków na temat zarządzania finansami oraz odpowiedzialnego zaciągania zadłużeń.

kambit-logo

Sebastian Zieliński Prezes Kambit Sp. z o.o. 

Expert 14 letnim doświadczeniem w łączeniu prawa, zarządzania i IT w podmiotach rozwijających się. Doradca wielu kancelarii ds. procedur, zarządzania i analityki biznesowej. Pełnił także funkcję menadżera Kancelarii pomagając w rozwinięciu linii biznesowych, dopasowując wewnętrzne i zewnętrzne systemy rozliczeń do wymogów rynkowych. Tworzył dla klientów call center, wspierał zarządzających sprzedażą. Pomagał przeprowadzać gruntowne zmiany organizacyjne podczas wdrażania nowych rozwiązań. Przez wiele lat współpracował z C.H. Beck oraz Wolters Kluwer Polska. Obecnie wraz z zespołem Kambit specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań IT, tworząc dopasowane architektury oraz wspierając klientów kompleksowym konsultingiem.

 

kambit-logo

PROGRAM

DZIEŃ 1

DZIEŃ 2

MIEJSCE WYDARZENIA

Holiday Park Hotel, ul. Heroldów 1B, 01-991 Warszawa

 

TERMIN WYDARZENIA

22 – 23 marca 2018 

REJESTRACJA

Zarejestruj się już teraz na Windykację Masową 2018,

śpiesz się ilość miejsc ograniczona!

1 695 złotych netto przy rejestracji do 16 lutego 2018 roku

1 895 złotych netto przy rejestracji od 28 lutego 2018 roku

2 495 złotych netto przy rejestracji od 1 marca 2018 roku

KONTAKT

BOK

tel. 533 348 480

e-mail: bok@practicalevents.pl

 
Rejestracja na wydarzenie zakończona...
close-link