Finanse dla nie-finansistów

Wprowadzenie do elementarnej wiedzy ekonomicznej, finansowej oraz księgowej, która pozwala zrozumieć zachodzące w przedsiębiorstwie procesy gospodarcze oraz umożliwia interpretację informacji finansowej. Szkolenie polecane dla osób o wykształceniu i doświadczeniu humanistycznym, technicznym czy filologicznym (zwłaszcza w tzw. centrach usług wspólnych dla korporacji międzynarodowych), którym znajomość zagadnień finansowych jest niezbędna do poprawnego wykonywania nowych obowiązków bądź też dobrej komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa.

Liczba uczestników: 10-20 osób

1-2 dni

Miejsce – do umówienia, np. w siedzibie firmy lub w Warszawie

Korzyści dla firmy:

Poprawa komunikacji, wpływ na ocieplenie relacji i zbudowanie miłej atmosfery między działem finansowo-księgowym a pozostałymi departamentami w firmie. Zwiększenie świadomości codziennej aktywności pracowników na wyniki finansowe firmy.

Wartość merytoryczna dla pracowników:

Zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu finansów krótko, jak i długoterminowych. Zrozumienie podstawowych pojęć, zagadnień oraz terminologii finansowej poprawiającej komunikację z działem finansowym w firmie. Zwiększenie komfortu pracy z zagadnieniami finansowymi.

Prelegent

Posiada szerokie doświadczenie w sferze zarządzania ryzykiem kredytowym zdobyte w międzynarodowych korporacjach. W latach 2006 – 2008 pracował jako analityk kredytowy w Philip Morris Polska SCE gdzie zajmował się międzynarodowym portfelem klientów firmy. Następnie, w latach 2008 – 2015 pełnił funkcje kierownika działu kredytowego w Motorola Solutions, gdzie współpracował z profesjonalistami finansów, sprzedaży, logistyki z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych. W swojej karierze w latach 2000 – 2004 był skarbnikiem w Valeo Autosystemy sp. z o.o. gdzie zajmował się kompleksową obsługą płynności finansowej firmy, włączając w to kontakty z bankami, prognozowanie i budżetowanie przepływów gotówkowych, windykacją oraz regulowaniem zobowiązań. W tej samej firmie piastował również funkcję specjalisty ds. zakupów (lata 2004 – 2006), będąc zaangażowany w jeden z kluczowych obszarów dostaw dla fabryki w Skawinie. Uczestniczył w procesie negocjacji z dostawcami, wyszukiwaniem nowych oraz transferem i odbiorem jakościowym produkcji.

BOK

tel. 737 463 480

e-mail: bok@practicalevents.pl

 

Nowe szkolenie

close-link

Newsletter

Zapisz się do newslettera

- otrzymuj informacje o aktualnych

wydarzeniach i promocjach!

Dziękujemy, że jesteś z nami!
Wkrótce się skontaktujemy.

close-link