STREFA WIEDZY

7 najbardziej krytycznych błędów w zarządzaniu obszarem Logistyki w Organizacji

Dyrektor Operacyjny Oddziału w jednej z największych Polskich firm dystrybucyjnych oraz Kierownik ds. Logistyki kontraktowej w obszarach składowania. Interim Manager, Project Manager. Praktyk ciągłej analizy i pomiaru kluczowych obszarów biznesu. Jestem managerem z ponad 12 letnim doświadczeniem w branży FMCG. Posiadam praktyczną wiedzę w zakresie zarządzania operacyjnego procesami logistycznymi oraz strukturą sprzedażową. Główne obszary kompetencji to: optymalizacja kosztów, budowa wysokiego standardu jakości usług, implementacja dobrych praktyk zarządzania zespołami, zarządzanie i prowadzenie projektów, planowanie strategiczne, zarządzanie zmianą. Logistyka otwiera znaczne możliwości optymalizacji kosztów.

Optymalizacja windykacji – potrzebna od zaraz!

Optymalizacja windykacji? Potrzebna od zaraz? Wybierz narzędzia windykacyjne i zasoby, ustal plan realizacji i… działaj? Skuteczna windykacja należności jest możliwa! Zmiany w windykacji są proste - spróbuj od zaraz. Zapoznaj się z artykułem Joanny z firmy vSoft.

Ryzyko kredytowe. O niewypłacalności kontrahenta i bankructwie przedsiębiorstw

Robert posiada szerokie 15-letnie doświadczenie w sferze zarządzania ryzykiem kredytowym zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Jest twórcą Polskiego Instytut Credit Management, jedynej w Polsce organizacji mającej na celu promocję zasad nowoczesnego zarządzania ryzykiem kredytu kupieckiego wśród przedsiębiorstw działających w Polsce. W latach 2006 – 2008 pracował jako analityk kredytowy w Philip Morris Polska SCE gdzie zajmował się międzynarodowym portfelem klientów firmy. Następnie, w latach 2008 – 2015 pełnił funkcje managera działu kredytowego w Motorola Solutions, gdzie współpracował z profesjonalistami finansów, sprzedaży, logistyki z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych. W swojej karierze w latach 2000 – 2004 był skarbnikiem w Valeo Autosystemy sp. z o.o. gdzie zajmował się kompleksową obsługą płynności finansowej firmy, włączając w to kontakty z bankami, prognozowanie i budżetowanie przepływów gotówkowych, windykacją oraz regulowaniem zobowiązań. W tej samej firmie piastował również funkcję specjalisty ds. zakupów (lata 2004 – 2006), będąc zaangażowany w jeden z kluczowych obsza-rów dostaw dla fabryki w Skawinie. Uczestniczył w procesie negocjacji z dostawcami, wyszukiwaniem nowych oraz transferem i odbiorem jakościowym produkcji. Robert jest magistrem ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Marketingu. Jego praca magisterka opisywała nowoczesne zarządzanie płynnością finansową przedsiębiorstw. Ukończył również dwukrotnie studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w temacie wyceny nieruchomości oraz matematyki finansowej.

Ochrona danych osobowych – RODO dziś.

Doktorantka prawa z zakresu ochrony danych osobowych na Uniwersytecie SWPS . Posiadająca kilkuletnie doświa-dczenie w zakresie obsługi prawnej oraz z zakresu ochrony danych osobowych m.in. firm sektora finansowego, audytowego, PR marketingowego. Z doświadczeniem w prowadzeniu audytów oraz szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych i różnych zagadnień prawnych, w tym związanych z windykacją. W ostatnich latach zatrudniona w Spółkach sektora pożyczkowego, Kancelariach prawnych oraz firmach zajmujących się obsługą podmiotów w zakresie ochrony danych osobowych.

EMOCJE w organizacji. Zapanuj i zaakceptuj emocje.

Coach, menedżer, mentor, certyfikowany praktyk NLP, nauczyciel. Absolwentka studiów podyplomowych Coaching Akademii Professional Coaching Personel System z akredytacją ACSTH ICF i romanistyki na UAM Poznań. Od początku swojej kariery zawodowej związana jestem z rozwojem – swoim i innych. Najpierw jako nauczyciel, obecnie jako coach, manager oraz mentor w dużej międzynarodowej organizacji. Jestem członkiem ICF Global oraz ICF Polska. Z powodzeniem i dużym zapałem realizuję projekty szkoleń miękkich dla pracowników, doskonalę umiejętności współpracowników w obszarach komunikacji, umiejętności interpersonalnych i asertywności poprzez stosowanie narzędzi coachingowych. Jestem współautorką i realizatorką programów szkoleniowych m.in. z zakresu rozwoju umiejętności menedżerskich oraz sztuki negocjacji, współautorką „Psychologii w coachingu” – książki dla coachów – oraz autorką serii artykułów o tematyce motywacyjnej dla portalu Tak dla Zdrowia. Energię do życia i pracy czerpię z kontaktu z drugim człowiekiem, z podróży, z książek o tematyce edukacyjnej. Pasjonuje mnie rozwój ludzi pod każdą postacią. Moim ulubionym stwierdzeniem są słowa dr Marzeny Żylińskiej: „Ciekawość jest najsilniejszym motorem, w jaki wyposażyła nas natura”.

Zarządzanie ryzykiem kredytowym – 10 praktycznych porad

Financial Analyst/Credit Risk Underwriter w Atradius. Od ponad 4 lat zajmuje się analiza kredytową w międzynarodowej grupie Atradius, jednym z największych ubezpieczycieli należności na świecie. Odpowiada za sektory ICT, Apparel, Paper oraz Machines. W ramach grupy współtworzy rozwiązania Fintech/Insurtech dla Atradius na świecie. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i rachunkowość) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Handel zagraniczny), a także kursu analizy finansowej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Windykacja należności w praktyce

Marek Mirnowicz, Head of Collcion, KBC Absolwent Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatycznej (kierunek Zarządzanie Zasobami informacyjnymi). Z szeroko pojętą windykacją związany od 15 lat. Obecnie koordynuje obszar windykacji segmentu detalicznego w Grupie KBC. Wcześniej pracował zarówno w bankowości jak i firmach pożyczkowych, rozwijając obszary windykacji w zakresie strategii, systemów informatycznych, platform call center. Zawsze bezpośrednio lub pośrednio związany z raportowaniem i analizami w obszarze windykacji. Człowiek polegający na cyfrach.

Artykuł z Martyną Anną Antoniszyn NR 1/2018

Martyna Anna Antoniszyn, Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Public Relations, Filologii Polskiej, Psychodietetyki i Psychologii Zarządzania. Kierownik Windykacji i Zarządzania Wierzytelnościami w Solven Finance. Jej pasją jest nauka. Uważa, że psychologia niezbędna jest do rozwoju każdej dziedziny. Prywatnie mama Amelii i Aleksa

Wywiad z Joanną Lipkowską NR 15/2018

Joanna Lipkowska, HR BP, Doświadczony praktyk w obszarze HR, manager i trener. Obecnie pracuje dla firmy Iglotex S.A., gdzie wdraża nowoczesne rozwiązania personalne. Jej ulubionymi obszarami są: rozwój managerski i pracowniczy, zarządzanie wiedzą oraz szeroko pojęta komunikacja.Prywatnie fanka podróży dalekich i bliskich.

Kluczowe Kompetencje Przyszłości. Wizja Katarzyny Brachowskiej-Przeniosło i Przemysława Hubisza.

Przemysław Hubisz Od blisko 7 lat jestem związany zawodowo z obszarem e-learningu w Polsce. W tym czasie wdrażałem takie rozwiązanie dla jednej z większych firm odzieżowychw Gdańsku. Tworzyłem szkolenia e-learningowe dla największych firm w naszym kraju. Chętnie tworze nowe rozwiązania edukacyjne i rozwojowe. Jestem współautorem książki opisującej metodologię oceny kompetencji. Pasjonuje się wszystkim i wszędzie przez co łatwo przychodzi mi tworzenie nowych rzeczy. Uważam, że dzień bez nauczenia się czegoś nowego jest dniem straconym. Obecnie zgłębiam możliwości wykorzystania video w edukacji. Katarzyna Brachowska-Przeniosło Od 25 lat pracuję jako trener i konsultant biznesu, obecnie w NAVIGO Grupa. Moderuję sesje innowacyjne w organizacjach i przygotowuję do ich samodzielnego prowadzenia. Realizuję na Uniwersytecie SWPS zajęcia z innowacyjności w biznesie. Buduję i wdrażam modele kompetencyjne, przygotowuję także narzędzia oceny kompetencji i programy do ich rozwoju. Jestem współautorem publikacji opisujących metody oceny i bilansowania kompetencji. W pracy kieruje się zasadą „Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze”. Jestem absolutną fanką książki : „Mikołajek” duetu Sempe i Goscinny oraz pracy z Przemkiem.

Wszystkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij